אורן באדר

אורן באדר

פקולטה וחוג: מדעי הרוח, מכון כהן להסטוריה של המדע

 

נושא המחקר: קשב חברתי - Social attention

 

מנחים: פרופסור חוה יבלונקה (אוניברסיטת תל אביב) ופרופסור דן זהבי (אוניברסיטת קופנהאגן)  

 

לימודים והתמחויות בתואר ראשון ושני: תואר ראשון בהיסטוריה כללית, לימודים כללים במדעי הרוח ובמשפטים, תואר שני בהיסטוריה ובפילוסופיה של המדע.

 

מילה (או ביטוי) שמתמצתים את אורן: לא מוותר

 

"אני מאמין": כל מחקר הוא מסע ומאבק עם עליות וירידות

 

אורן באדר, נשוי + 1, גדל במושב קטן בהרי ירושלים, להורים שהם דור שני לשואה ואשר עבדו קשה מאד לפרנסתם. אמו של אורן הנחילה לו צמא וסקרנות גדולים ליידע, וכבר בילדותו שאף להיות סופר או ראש ממשלה.

 

בתיכון חילק את זמנו בין סיוע במשק של ההורים ולימודים בבית הספר הניסויי בירושלים אותו הוא מתאר כ"ערכי ומדהים". את שירותו הצבאי עשה אורן בגולני, אך לאחר פציעה באימון ושיקום חזר לתפקיד ביחידת שדה כמדריך טירונים בחיל השריון.

 

במהלך הלימודים באוניברסיטת תל אביב לתואר שני אצל המנחה חוה יבולנקה, נחשף לתחום המחקר הנוכחי והתאהב. הוא התקבל לדוקטורט וקידם אותו במהירות, תוך סיפוק אדיר מהחקירה והעבודה המשותפת עם המנחים. אורן עובד במכון כהן באוניברסיטה כיועץ לסטודנטים לתואר שני.

 

במה עוסק המחקר שלך ומה תרומתו?

המחקר שלי שואל מנקודת מבט בין דיסיפלינרית מהו קשב חברתי והאם הוא שונה מסוגי קשב אחרים. מה קורה  כאשר אנחנו מפנים קשב לבני אדם אחרים, או כאשר אנחנו מפנים קשב ביחד עם אחרים לאובייקטים בעולם.

 

אני מציע שאם נבין את המובחנות של מצבי קשב חברתי נבין טוב יותר את בסיס שמאפשר לבני אדם לשתף פעולה ולפעול כקבוצה ובנוסף נסייע להבנה של לקויות קשב שמשפיעות על חברתיות כגון: הפרעת קשב ואוטיזם.

 

מה משמעות המלגה עבורך? כיצד היא משנה את חיי היום יום, חלוקת הזמן וניהולו? מה לא יכולת לבצע לולא המלגה?

אלמלא המלגה לא הייתי יכול להתקדם במחקר בקצב משביע רצון, לכתוב מאמרים, ולהשתתף בהשתלמויות ובכנסים. אמנם אני עובד כיועץ אבל רוב הכנסתי מהמלגה מאפשרת את מקסימום החופש שהאוניברסיטה יכולה לתת - לחקור, לקרוא ולחשוב.

 

מה עוד חשוב שנדע עליך?

אבא אוהב וגאה כבר אמרתי?

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>