המועדון העסקי-אקדמי

 

על המועדון:

המועדון העסקי-אקדמי, פורום תומכי האוניברסיטה, הינו פורום לחברים בלבד.
הפורום כולל את ההנהגה האקדמית של אוניברסיטת תל אביב לצד המנהיגות העסקית והציבורית של מדינת ישראל: מנכ"לים ויו"רים של החברות הגדולות במשק הישראלי, חברות בינלאומיות, פירמות גדולות, יזמים בעלי הון ואנשי עסקים.

 

המפגשים:

החברים מוזמנים לשישה מפגשים בשנה. במועדון מתארחים באופן קבוע, למפגש קרוב ובלתי אמצעי, אישים מרכזיים בציבוריות הישראלית בכל התחומים. בשנים האחרונות התארחו בפורום: שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, מעצב העל הבינ"ל קארים ראשיד, הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, הסופר עמוס עוז, האמנית מיכל רובנר,יאיר לפיד (במהלך תקופת כהונתו כשר האוצר), השחקנים והיוצרים איתי טיראן, משה קפטן, עמרי ניצן, היוצר מתיו ויינר  ועוד רבים.

מפגש מיוחד עם נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג, בשיח עם הפרשן הכלכלי של חדשות 10 ומגיש מוסף "אנליסט" מתן חודורוב התקיים ב-25 באוקטובר 2017.
אירוע 'העליונים החדשים' התקיים ב-15 ביוני 2017, כפאנל עם השר לשעבר גדעון סער, עם ח"כ ציפי לבני ועם העיתונאית והסופרת נעמי לויצקי, אשר השיקה באירוע את המהדורה המעודכנת לספרה 'העליונים'.
אירוע 'רנסנס ישראלי', התקיים ב-14 במרץ 2017, כדיאלוג בין היוצר מאור זגורי והסופר דרור משעני.  
ב-10 בפברואר 2017 התקיים אירוע 'נשות הנשיאים' עם הרצאתו של פרופ' יוסי שיין, ראש ביה"ס למדע המדינה וממשל ועם הקרנת בכורה של הסרט ג'קי בכיכובה של נטלי פורטמן, על ג'קי קנדי.
ב-27 בנובמבר 2016, התארח ראש אמ"ן של צה"ל, האלוף הרצי הלוי, להרצאה ושיחה בלתי אמצעית.
כמו-כן, התקיימו ב-2016 מפגשים עם שרת המשפטים איילת שקד ועם שר האוצר משה כחלון. 

 

המשימה משותפת:

הצטרפות למועדון באמצעות התרומה לקרן לתשתיות ולמלגות דוקטורנטים, היא השקעה במחקר האקדמי האיכותי והחדשני המתקיים כיום בישראל, באוניברסיטת תל אביב כאוניברסיטת המחקר הגדולה בארץ.

הרבה מן המחקר עוסק בטכנולוגיה ורפואה מתקדמת ומצילת חיים, מייצר ידע חדש בעל השפעה גדולה ומניב פירות מהם נהנית כלל החברה היום והינם מקור גאווה אדירה ויתרון ישראלי, הממצב אותנו כלכלית, עסקית ומדינית בעולם.

התרומה לקרן המלגות לדוקטורנטים ומחקר הינה למעשה גם השקעה בדור הצעיר של החוקרים של מדינת ישראל, דוקטורנטים ודוקטורנטיות מצוינים השוקדים על גילוי הרעיון הגדול הבא ובעזרתם נגיע רחוק.

במובנים רבים, ניתן לראות בהם יזמים אקדמיים, שנוטלים סיכונים רעיוניים ומחקריים, ומובילים אותנו לכיוונים חדשים.

אנו רואים חשיבות רבה בהשקעה בדור הצעיר של המחקר, באפשרות לייצר ידע חדש ולהטביע חותם על התקדמות האנושות ועל החיים של כל אחד ואחת מאתנו.

 

פורום המועדון העסקי-אקדמי מתכנס לאירועים מגוונים אחת לחודשיים, ומוזמן גם למפגשים מעניינים נוספים המתקיימים באוניברסיטה עבור קהילת התומכים והידידים. 

 

החברות:

החברות בפורום מוענקת כהוקרה לתורמים אשר תרמו מעל ל- 5,000 ₪ לקרן הדוקטורנטים של אוניברסיטת תל-אביב. (אגודת הידידים מוכרת כמוסד ציבורי על ידי מס הכנסה ומאושרת לצורכי תרומות מיוחדות או גדולות לפי סעיף 46 ו-46 (א) לפקודת מס הכנסה).

להצטרפות ולפרטים נוספים: רונה צרפתי, רכזת המועדון העסקי-אקדמי  03-6406856

הרחב הכל

המועדון העסקי-אקדמי מארח את אילנה דיין ואת אלון ניצן

 

למידע נוסף >>

חברי המועדון העסקי-אקדמי הוזמנו על ידיד אמנון דיק , יו"ר אגודת הידידים וסיגל אדר, מנכ"לית האגודה לציין את יום העצמאות ה-70 באירוע חגיגי ואקטואלי, תחת הכותרת: "מדברים עצמאות במועדון העסקי-אקדמי"

באירוע השתתפו, ראש אגף המבצעים בצה"ל, האלוף ניצן אלון, בשיחה עם הפרשן הצבאי, אלון בן דוד, על האירועים הביטחוניים הסוערים האחרונים. היתה זו הופעה פומבית נדירה של האלוף.

בהמשך שוחחה אילנה דיין, שתקבל בקרוב תואר ד"ר לשם כבוד של האוניברסיטה עם אמנון דיק חשפה דיין בפני הקהל כמה פנים שלה שלא הכרנו. היא סיפרה שהדבר הפרוע ביותר שהיא עושה הוא בכל שבת שניה, "לחבר את הסמלים למדים של בני המשרת בצה"ל" .עוד אמרה כי חופש הביטוי לא נמצא במקום טוב, ישנה החלשות, הרשויות נמצאות במגננה ונכנסות למהלך צנזורה עצמית. "התקשורת אינה מתקרנפת. עובדה שמערכות החדשות בערוצי הטלויזיה משגשגות ובכך הן משרתות את הציבור. אבל יש גם חדשות רעות – העיתונים הגדולים השחיתו את עצמם שלא ידעו לעשות הפרדה בין בעלות לתוכן. לצערי אנחנו צורכים הרבה מידע שהוא שקרי ולא מבוסס-אמת. העתונות הישנה והטובה נחוצה בשביל לעשות לנו סדר, זו היררכיה חשובה בעולם השטוח של פייסבוק, שבו הכל מותר לכולם".

היו: סמי וטובה סגול, שולה מוזס, יאיר רוטלוי, יוסי ויליגר, אבי דגני, אתי וגבי רוטר, שוקי שוורץ, שולה רקנאטי, יצחק סוארי, גד פרופר ועוד.

המועדון העסקי-אקדמי מארח את מפכ"ל המשטרה מר רוני אלשייך

למידע נוסף >>

המועדון העסקי-אקדמי מארח את אביחי מנדלבליט

למידע נוסף >>

לא היה עיתוי מוצלח יותר מזה - כשמיליוני ישראלים הסתפקו בצפייה בטלוויזיה בהופעתו של היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, 240 מחברי חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב וחברי המועדון העסקי-אקדמי של אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביבעשו זאת פנים אל פנים, בארוע שתוכנן לפני למעלה מחודשיים במסגרת המועדון העסקי-אקדמי של אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב.

מנדלבליט ורעייתו רונית הגיעו לקמילו מהכניסה האחורית, אך עד תחילת האירוע והפריצה לשידור החי התערו השניים בקהל, שוחחו עם הידידים-תורמים חברי המועדון, הצטלמו והכירו עוד ועוד אנשים.

את האירוע פתחו המארחים, יו"ר אגודת הידידים אמנון דיק שברך את היועץ על כך שעשה החלטה נכונה כשקבל את ההמלצה להופיע בפני פורום מכובד זה, נשיא אוניברסיטת תל אביב פרופ' יוסף קלפטר פנה אל היועץ ואמר לו שהיות אוניברסיטת תל אביב היא המכה של חופש הביטוי ולכן הערב יוכל לומר כל מה שהוא רוצה בין אם נאהב את זה או לא (ועדיף שנאהב את זה), יו"ר הקמפיין הבינלאומי של אוניברסיטת תל אביב דפנה מיתר-נחמד ומנכ"לית האגודה סיגל אדר Sigal Adar.

מנדלבליט, בוגר הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן אוניברסיטת תל אביב, סיפר בפתח נאומו כי אחד המרצים (לא נקט בשמו), לא צפה לו קריירה מזהירה: "ממך, משפטן לא יצא" הוא אמר, והקהל מחא כפיים.

בתום נאומו עלתה לבמה העיתונאית הותיקה והמוערכת, סגנית עורך ליברל - Liberalנחמה דואק Nechama Duek, ששאלה את מנדלבליט מספר שאלות ישירות, שהתשובות עליהן כיכבו במהדורות החדשות המרכזיות של כל הערוצים ובכותרות של עיתוני סוף השבוע.

האירוע המורכב הופק על ידי דנה רכטמן, מנהלת מערך הפעילות וצוות האגודה.

את החסות למפגש נתנה פרופימקס, שללא ספק בחרה נכון לתרום ולהשקיע בארוע מיוחד, עם האיש של השעה.

בין המשתתפים: ליאורה עופר, יואב גוטסמן, ציפי ויגאל לנדאו, גד פרופר, משה גולברי, אורן רווח, דפנה הר- לב, שרון ומודי כידון, רוני ואורה נפתלי, יאיר המבורגר, יוסי גרוס, יוסי ויליגר, נתן וקלרה חץ, צבי ואיילת ימני, רונית בר זאב, אמנון אברמוביץ, נחמיה שטרסלר, לוי יצחק, ליזקה ועמי שגיא, חנה פרי-זן, יאיר רוטלוי, ענת בירן, אריה ביגר, ריצ'י רוברטס ועוד...

המועדון העסקי-אקדמי סוגר שנה עם צ'רצ'יל

למידע נוסף >>

חברי המועדון העסקי-אקדמי של אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב הוזמנו להקרנת טרום בכורה של הסרט החם של החורף: "שעה אפלה" – האירוע החותם את שנת הפעילות 2017 של המועדון.

לפני הקרנת הסרט Darkest Hour, העוסק בחייו של צ'רצ'יל בימים הגורליים של הכרעות עתידה של אירופה, נערכה שיחה בין עורך חדשות החוץ של ערוץ 10 נדב איל Nadav Eyal עם ד"ר מיכל שפירא מבית הספר להיסטוריה ע״ש צבי יעבץ-אוניברסיטת תל אביב, תחת הכותרת "ימים של מנהיגות".

במהלך השיח, ניתחו השניים את פועלו של צ'רצ'יל לקראת ובמהלך מלחמת העולם השנייה. שפירא ערכה השוואה בין צ'רצ'יל מחרחר המלחמה, לקודמו בתפקיד צ'מברליין, שהיה ג'נטלמן אנגלי. איל סיפר על הפגישה ההיסטורית שתוכננה בין צ'רצ'יל להיטלר, אך בוטלה על ידי היטלר ברגע האחרון - החמצה היסטורית.

יו"ר אגודת הידידים אמנון דיק ומנכ"לית האגודה סיגל אדר Sigal Adar הודו לידידים על מעורבותם ותמיכתם בגיוס מלגות לדוקטורנטים ודוקטורנטיות מבטיחים ומצטיינים.

הגיעו ונהנו מהשיח ומהסרט: סמי וטובה סגול, יצחק סוארי, שוקי שוורץ, מנחם ורותי אורן, שירלי פורטר, רו״ח שלמה זיו, אליעזר אורן , טל ושולי בנד, אסתר אלדן, נחמה ועמליה דואק ועוד.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive