המועדון העסקי-אקדמי

 

 

על המועדון

המועדון העסקי-אקדמי, פורום תומכי האוניברסיטה, הינו פורום לחברים בלבד.
הפורום כולל את ההנהגה האקדמית של אוניברסיטת תל אביב לצד המנהיגות העסקית והציבורית של מדינת ישראל: מנכ"לים ויו"רים של החברות הגדולות במשק הישראלי, חברות בינלאומיות, פירמות גדולות, יזמים בעלי הון ואנשי עסקים.

 

המפגשים

המועדון העסקי-אקדמי הוא הממשק שבין ראשי הקהילה העסקית והקהילה האקדמית בישראל. 
המועדון מארח  במפגשים שלו תחת כנפי האוניברסיטה דמויות מפתח בציבוריות הישראלית: מנגידת בנק ישראל , דרך שרי אוצר ומשפטים רמטכ"לים ראשי מוסד ושב"כ, אנשי תרבות , רוח וספר. 
באירועים האחרונים התארחו במועדון העסקי-אקדמי: ראש השב"כ - נדב ארגמן, היועץ המשפטי לממשלה - ד"ר אביחי מנדנבליט, המפכ"ל - רב ניצב רוני אלשיך-ראש אגף המבצעים בצה"ל והעיתונאית אילנה דיין ועוד רבים וטובים.

 

המשימה משותפת

הצטרפות למועדון באמצעות התרומה לקרן לתשתיות ולמלגות דוקטורנטים, היא השקעה במחקר האקדמי האיכותי והחדשני המתקיים כיום בישראל, באוניברסיטת תל אביב כאוניברסיטת המחקר הגדולה בארץ.

הרבה מן המחקר עוסק בטכנולוגיה ורפואה מתקדמת ומצילת חיים, מייצר ידע חדש בעל השפעה גדולה ומניב פירות מהם נהנית כלל החברה היום והינם מקור גאווה אדירה ויתרון ישראלי, הממצב אותנו כלכלית, עסקית ומדינית בעולם.

 

 

התרומה לקרן המלגות לדוקטורנטים ומחקר הינה למעשה גם השקעה בדור הצעיר של החוקרים של מדינת ישראל, דוקטורנטים ודוקטורנטיות מצוינים השוקדים על גילוי הרעיון הגדול הבא ובעזרתם נגיע רחוק.

במובנים רבים, ניתן לראות בהם יזמים אקדמיים, שנוטלים סיכונים רעיוניים ומחקריים, ומובילים אותנו לכיוונים חדשים.

אנו רואים חשיבות רבה בהשקעה בדור הצעיר של המחקר, באפשרות לייצר ידע חדש ולהטביע חותם על התקדמות האנושות ועל החיים של כל אחד ואחת מאתנו.

פורום המועדון העסקי-אקדמי מתכנס לאירועים מגוונים אחת לחודשיים, ומוזמן גם למפגשים מעניינים נוספים המתקיימים באוניברסיטה עבור קהילת התומכים והידידים. 

 

 

 

החברות:

החברות בפורום מוענקת כהוקרה לתורמים אשר תרמו מעל ל- 5,000 ₪ לקרן הדוקטורנטים של אוניברסיטת תל-אביב. (אגודת הידידים מוכרת כמוסד ציבורי על ידי מס הכנסה ומאושרת לצורכי תרומות מיוחדות או גדולות לפי סעיף 46 ו-46 (א) לפקודת מס הכנסה.

להצטרפות ולפרטים נוספים: רונה צרפתי, רכזת המועדון העסקי-אקדמי  03-6406856

הרחב הכל

המועדון העסקי-אקדמי מארח את הסופר דויד גרוסמן בשיחה אישית וחד פעמית

למידע נוסף >>

"אני עשוי מהחומרים של המקום הזה לטוב ולרע, אני מכיר את החרדות ואת המכאובים שכרוכים בלהיות ישראלי"  

חתן פרס ישראל ופרס אמת, הסופר עטור הפרסים דויד גרוסמן, היה אורח הכבוד במועדון העסקי-אקדמי של אוניברסיטת תל אביב, באירוע שציין גם את תחילת שנת הלימודים האקדמית.

במרכז המפגש ערכה ד"ר ליעד מודריק חוקרת פורצת דרך מבית הספר לפסיכולוגיה ומבית ספר סגול למדעי ההמוח באונברסיטה שיח עם גרוסמן שנסב סביב יצירתו, דמויותיו, תהליכי הכתיבה שלו וכמובן קצת גם על פוליטיקה.

המועדון העסקי-אקדמי מארח כוכבי המחקר של אוניברסיטת תל אביב על הבר

למידע נוסף >>

בלעדי לחברי המועדון העסקי אקדמי של אוניברסיטת תל אביב, כוכבי המחקר על הבר - ערב מעורר השראה עם החוקרים של אונ' תל אביב שכבשו את הכותרות, בשיחה עם דני קושמרו.

לגאווה רבה היה לנו לשמוע על מחקריהם המסקרנים של ארבעת כוכבי המחקר שדיברו - בנושאי הלב המודפס (ד"ר אסף שפירא), המלחמה בסרטן (פרופ' רונית סצ'י פאינרו), עטלפים (פרופ' יוסי יובל) ותורשה (פרופ' עודד רכבי).

בין חברי המועדון העסקי-אקדמי ותומכי האוניברסיטה, התורמים למלגות לדוקטורנטים ולדוקטורנטיות באוניברסיטה, הגיעו: ורדה ובועז דותן, משה חוגג, מאיר אוזן והדסה פתאל, אבי ונעמי שומר, תמיר גילת, וויקי אלון, ליאור רייטבלט, דורון ואורלי אביב, מוטי ורינת כוזהינוף, גליה ויהושוע מאור, דנה ספקטור ויפעת חכמון, ענת לוין, גדעון עמיחי ואחרים.

המועדון העסקי-אקדמי באירוע טרום פתיחה וחשיפה בלעדית של בניין צ'ק פוינט

למידע נוסף >>

אגודת הידידים והמועדון העסקי קיימה אירוע טרום פתיחה וחשיפה בלעדית של בניין צ'ק פוינט, בית הספר למדעי המחשב ואוניברסיטת תל אביב לנוער.

באירוע אירחנו בגאווה את  גיל שויד, מנכ"ל צ'ק פוינט וחבר בחבר הנאמנים של האוניברסיטה, בשיחה עם דור העתיד של המדענים, הסטודנטים המבריקים ביותר.

בניין צ'ק פוינט המרהיב ממוקם בלב הקמפוס על שטח של כ-5,500 מ"ר. את הבניין עיצב האדריכל איתן קימל בהשראת שירותי מחשוב הענן ועולם התוכנה.

בבניין יחקרו וילמדו זה לצד זה לצד זה החוקרים של בית הספר למדעי המחשב לצד תלמידי אוניברסיטת תל אביב לנוער.

באירוע שיתף איתן קימל את חברי המועדון העסקי בסודות מאחורי הקלעים של תכנון הבניין המרתק, מקורות ההשראה והדרך להשלמת החלום.

המועדון העסקי-אקדמי באירוע "רגע לפני בחירות 2019"

למידע נוסף >>

חברי המועדון העסקי אקדמי נהנו מאירוע טרום בחירות 2019,  בו ארחנו את בכירי הפרשנים: אמנון אברמוביץ, בן כספית וירון דקל בפעם הראשונה, יחד, על במה אחת.

המועדון העסקי-אקדמי מארח את ראש השב"כ

למידע נוסף >>

אירוע המועדון העסקי-אקדמי שפתח את שנת הפעילות 2019
לכבוד היה לנו לארח באירוע את ראש השב"כ, נדב ארגמן.

אנו גאים בשיתוף הפעולה בתכנית המאיץ המשותפת לשב"כ ו- TAU VENTURES
במטרה למצוא טכנולוגיות פורצות דרך.

המועדון העסקי-אקדמי בהקרנת טרום בכורה של הסרט "המין החזק"

למידע נוסף >>

הקרנת טרום הבכורה של הסרט "המין החזק", סיפור חייה של שופטת בית המשפט העליון האמריקאי, רות ביידר-גינצבורג.

לכבוד היה לנו לארח באירוע את שופטת בית המשפט העליון, פרופ' דפנה ברק-ארז, בוגרת הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב, בשיח אקטואלי ורלוונטי, לצידו של פרופ' יוסי שיין, ראש בית הספר למדע המדינה, ממשל ויחסים בינ"ל, על משפט ושינוי חברתי.

האירוע חתם את שנת 2018 של המועדון העסקי-אקדמי.

המועדון העסקי-אקדמי מארח את אילנה דיין ואת אלון ניצן

 

למידע נוסף >>

חברי המועדון העסקי-אקדמי הוזמנו על ידיד אמנון דיק , יו"ר אגודת הידידים וסיגל אדר, מנכ"לית האגודה לציין את יום העצמאות ה-70 באירוע חגיגי ואקטואלי, תחת הכותרת: "מדברים עצמאות במועדון העסקי-אקדמי"

באירוע השתתפו, ראש אגף המבצעים בצה"ל, האלוף ניצן אלון, בשיחה עם הפרשן הצבאי, אלון בן דוד, על האירועים הביטחוניים הסוערים האחרונים. היתה זו הופעה פומבית נדירה של האלוף.

בהמשך שוחחה אילנה דיין, שתקבל בקרוב תואר ד"ר לשם כבוד של האוניברסיטה עם אמנון דיק חשפה דיין בפני הקהל כמה פנים שלה שלא הכרנו. היא סיפרה שהדבר הפרוע ביותר שהיא עושה הוא בכל שבת שניה, "לחבר את הסמלים למדים של בני המשרת בצה"ל" .עוד אמרה כי חופש הביטוי לא נמצא במקום טוב, ישנה החלשות, הרשויות נמצאות במגננה ונכנסות למהלך צנזורה עצמית. "התקשורת אינה מתקרנפת. עובדה שמערכות החדשות בערוצי הטלויזיה משגשגות ובכך הן משרתות את הציבור. אבל יש גם חדשות רעות – העיתונים הגדולים השחיתו את עצמם שלא ידעו לעשות הפרדה בין בעלות לתוכן. לצערי אנחנו צורכים הרבה מידע שהוא שקרי ולא מבוסס-אמת. העתונות הישנה והטובה נחוצה בשביל לעשות לנו סדר, זו היררכיה חשובה בעולם השטוח של פייסבוק, שבו הכל מותר לכולם".

היו: סמי וטובה סגול, שולה מוזס, יאיר רוטלוי, יוסי ויליגר, אבי דגני, אתי וגבי רוטר, שוקי שוורץ, שולה רקנאטי, יצחק סוארי, גד פרופר ועוד.

המועדון העסקי-אקדמי מארח את מפכ"ל המשטרה מר רוני אלשייך

למידע נוסף >>

המועדון העסקי-אקדמי מארח את אביחי מנדלבליט

למידע נוסף >>

לא היה עיתוי מוצלח יותר מזה - כשמיליוני ישראלים הסתפקו בצפייה בטלוויזיה בהופעתו של היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, 240 מחברי חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב וחברי המועדון העסקי-אקדמי של אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביבעשו זאת פנים אל פנים, בארוע שתוכנן לפני למעלה מחודשיים במסגרת המועדון העסקי-אקדמי של אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב.

מנדלבליט ורעייתו רונית הגיעו לקמילו מהכניסה האחורית, אך עד תחילת האירוע והפריצה לשידור החי התערו השניים בקהל, שוחחו עם הידידים-תורמים חברי המועדון, הצטלמו והכירו עוד ועוד אנשים.

את האירוע פתחו המארחים, יו"ר אגודת הידידים אמנון דיק שברך את היועץ על כך שעשה החלטה נכונה כשקבל את ההמלצה להופיע בפני פורום מכובד זה, נשיא אוניברסיטת תל אביב פרופ' יוסף קלפטר פנה אל היועץ ואמר לו שהיות אוניברסיטת תל אביב היא המכה של חופש הביטוי ולכן הערב יוכל לומר כל מה שהוא רוצה בין אם נאהב את זה או לא (ועדיף שנאהב את זה), יו"ר הקמפיין הבינלאומי של אוניברסיטת תל אביב דפנה מיתר-נחמד ומנכ"לית האגודה סיגל אדר Sigal Adar.

מנדלבליט, בוגר הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן אוניברסיטת תל אביב, סיפר בפתח נאומו כי אחד המרצים (לא נקט בשמו), לא צפה לו קריירה מזהירה: "ממך, משפטן לא יצא" הוא אמר, והקהל מחא כפיים.

בתום נאומו עלתה לבמה העיתונאית הותיקה והמוערכת, סגנית עורך ליברל - Liberalנחמה דואק Nechama Duek, ששאלה את מנדלבליט מספר שאלות ישירות, שהתשובות עליהן כיכבו במהדורות החדשות המרכזיות של כל הערוצים ובכותרות של עיתוני סוף השבוע.

האירוע המורכב הופק על ידי דנה רכטמן, מנהלת מערך הפעילות וצוות האגודה.

את החסות למפגש נתנה פרופימקס, שללא ספק בחרה נכון לתרום ולהשקיע בארוע מיוחד, עם האיש של השעה.

בין המשתתפים: ליאורה עופר, יואב גוטסמן, ציפי ויגאל לנדאו, גד פרופר, משה גולברי, אורן רווח, דפנה הר- לב, שרון ומודי כידון, רוני ואורה נפתלי, יאיר המבורגר, יוסי גרוס, יוסי ויליגר, נתן וקלרה חץ, צבי ואיילת ימני, רונית בר זאב, אמנון אברמוביץ, נחמיה שטרסלר, לוי יצחק, ליזקה ועמי שגיא, חנה פרי-זן, יאיר רוטלוי, ענת בירן, אריה ביגר, ריצ'י רוברטס ועוד...

המועדון העסקי-אקדמי סוגר שנה עם צ'רצ'יל

למידע נוסף >>

חברי המועדון העסקי-אקדמי של אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב הוזמנו להקרנת טרום בכורה של הסרט החם של החורף: "שעה אפלה" – האירוע החותם את שנת הפעילות 2017 של המועדון.

לפני הקרנת הסרט Darkest Hour, העוסק בחייו של צ'רצ'יל בימים הגורליים של הכרעות עתידה של אירופה, נערכה שיחה בין עורך חדשות החוץ של ערוץ 10 נדב איל Nadav Eyal עם ד"ר מיכל שפירא מבית הספר להיסטוריה ע״ש צבי יעבץ-אוניברסיטת תל אביב, תחת הכותרת "ימים של מנהיגות".

במהלך השיח, ניתחו השניים את פועלו של צ'רצ'יל לקראת ובמהלך מלחמת העולם השנייה. שפירא ערכה השוואה בין צ'רצ'יל מחרחר המלחמה, לקודמו בתפקיד צ'מברליין, שהיה ג'נטלמן אנגלי. איל סיפר על הפגישה ההיסטורית שתוכננה בין צ'רצ'יל להיטלר, אך בוטלה על ידי היטלר ברגע האחרון - החמצה היסטורית.

יו"ר אגודת הידידים אמנון דיק ומנכ"לית האגודה סיגל אדר Sigal Adar הודו לידידים על מעורבותם ותמיכתם בגיוס מלגות לדוקטורנטים ודוקטורנטיות מבטיחים ומצטיינים.

הגיעו ונהנו מהשיח ומהסרט: סמי וטובה סגול, יצחק סוארי, שוקי שוורץ, מנחם ורותי אורן, שירלי פורטר, רו״ח שלמה זיו, אליעזר אורן , טל ושולי בנד, אסתר אלדן, נחמה ועמליה דואק ועוד.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive