קמפיין גיוס מלגות לדוקטורנטים ומחקר

קמפיין מלגות לדוקטורנטים ומחקר

אוניברסיטת תל אביב הינה אוניברסיטת המחקר הציבורית הגדולה בישראל, עם 30,000 סטודנטים  ו-200,000 בוגרים מכל התחומים. האוניברסיטה בולטת במצוינות אקדמית מחקרית ברמה בינלאומית: 2,400 המצאות חדשות ו- 80 חברות סטארט-אפ פעילות, הינן תוצר של מחקרים של חוקרי אוניברסיטת תל אביב. בכל שנה מתבצעים באוניברסיטה 3,500 מחקרים אשר עומדים בצמרת קהילת המחקר הישראלית והבינלאומית, עם מחקרים מדעיים פורצי דרך המשפיעים באופן ישיר על כל תחומי החיים.


מנוע הצמיחה שעומד בבסיס המחקר באקדמיה הם הדוקטורנטיות והדוקטורנטים של אוניברסיטת תל אביב. הם המצוינים ביותר, דור העתיד של זוכי פרס נובל שמבצעים כבר היום את המחקרים שמניעים את העולם קדימה למקומות טובים יותר. אלו הם חוקרים צעירים אשר ניתן לראות בהם יזמים אקדמיים, שנוטלים סיכונים רעיוניים ומחקריים, ומובילים את ישראל לכיוונים חדשים.

 

אוניברסיטת תל אביב, כאוניברסיטה הרב-תחומית הגדולה והמגוונת ביותר בארץ (30 בתי-ספר ומעל 100 חוגים) מציעה לדוקטורנטים לבצע את עבודת המחקר שלהם באפשרויות כמעט בלתי מוגבלות. עם זאת, ההחלטה להיות חוקר, פירושה להקדיש מספר שנים במחקר, תוך התפשרות על רמת הכנסה נמוכה למשך שנים לא לא מעטות ובגיל מתקדם יחסית, בו רבים מקימים משפחות צעירות, לכן האוניברסיטה מקדמת גיוס מלגות קיום למחקר עבורם.

 

לצד הענקת מלגות לדוקטורנטים, המטרה החשובה של החזרת חוקרים מחו"ל וטיפוח חוקרים מצוינים שיפעלו כיום בישראל, מתאפשרת רק בזכות גיוס משאבים להשקעה בתשתיות של מעבדות מחקר ומלגות לתארים מתקדמים. משאבים אלה הם המאפשרים לאוניברסיטה להתחרות בהצעות אותם מקבלים החוקרים הישראלים המבריקים שלנו בחו"ל.

 

מגפת הקורונה והמשבר העולמי כתוצאה ממנה הדגישו את חשיבותו של המחקר ואת נחיצותו ההכרחית לפתרון משברים ולפיתוח הידע הקיים כקריטי עבור האנושות. 
המחקר נדרש גם בתחומי המדע והרפואה וגם בתחומי הניהול, ניתוח המידע, יישום הנתונים בזמנים קצרים, תחומי לוגיסטיקה ופיתוח טכנולוגיות ושיטות. כל אלו נדרשים למען פתרונות לעבודה וללמידה בתנאים שונים, לאקלים, לבריאות, ולעולם מתקדם יותר. 

 

הדרך המרכזית לקידום המחקר בישראל היא לסייע לצעירים נחושים אלו באמצעות הענקת מלגות לדוקטורנטים לצד השקעה בתשתיות המחקר: מעבדות ואמצעי מחקר.
עבור רבים מהדוקטורנטים, אשר נדרשים לפרנס את משפחותיהם הצעירות, מלגת קיום כזו עשויה להיות הגורם המכריע לבחירה בהמשך דרכם במחקר.
גובה מלגת קיום שנתית לדוקטורנט הינה 80,000 ש"ח לשנה. 

 

אנו קוראים לכל אחד ואחת אשר עתיד מדינת ישראל חשוב לו, להצטרף למעגל התמיכה של אוניברסיטת תל אביב בהענקת מלגות לדוקטורנטים.

*אגודת הידידים מוכרת כמוסד ציבורי על ידי מס הכנסה ומאושרת לצורכי תרומות
לפי סעיף 46 ו-46 (א) לפקודת מס הכנסה.

 

לפרטים נוספים: אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב, אחראית גיוס משאבים, מאיה שלזינגר, בטלפון:
​03-6406380 או במייל: schlesinger3@tauex.tau.ac.il 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>