אברהם דיין

אברהם דיין

פקולטה וחוג: מדעי החיים - המחלקה למיקרוביולוגיה מולקולרית ולביוטכנולוגיה 

 

נושא המחקר: אפיון ביוכימי וביופיסיקאלי של הקומפלקס תחמוצת טיטניום ואנזים Dihydrolipoamide Dehydrogenase ויישומו לטיפול בסרטן

 

מנחים: פרופ' גדעון פלמינגר (אוניברסיטת תל אביב) וד"ר אסנת אשור-פביאן (אוניברסיטת תל אביב)

 

לימודים והתמחויות בתואר ראשון ושני: תואר B.Sc במסלול ביוטכנולוגיה מורחב. לימודי MA באוניברסיטת ת"א הפקולטה לביולוגיה מולקולארית וביוטכנולוגיה במסלול ננו-חומרים וננו-טכנולוגיות (על פרויקט צבאי בסיווג משהב"ט).

 

"אני מאמין": הדרך היחידה להסתכל על אדם מלמעלה היא רק אם אתה מושיט לו יד לעזרה. וגם – כשסוגרים לך את הדלת אתה חייב להיכנס דרך החלון.

 

אברהם דיין, נשוי +3, גדל כבכור בין 5 אחים נוספים למשפחה בה האב הוא המפרנס היחיד וכבר אז רצה להיות חוקר וממציא. הוא סיים את תיכון אורט אבין בהצטיינות במגמת הביוטכנולוגיה, והמשיך ללימודי הנדסאי בביוטכנולוגיה וזכה עם פרויקט הגמר בתחרות "מדענים צעירים בישראל" לשנת תשס"ה במעמד נשיא המדינה. בעקבות הזכייה השתתף בתחרות "מדענים צעירים" של האיחוד האירופי בגרמניה וזכה.

 

בצבא שירת בעתודה של ביוכימיה וטכנולוגיה, שירת כלבורנט ביחידת תו"מ (תורה ומחקר) של חייל ההנדסה, במערך האב"ך ולאחר מכן כלבורנט בכיר וסגן מנהל המעבדה הכימית ביחידת הניסויים של זרוע היבשה (נס"א). אבי שירת בקבע כבוחן תחמושת וסגן ראש מדור כימיה וחומרים ביחידת הניסויים של זרוע היבשה (נס"א). לאורך שנות שירותו קיבל 3 אותות הצטיינות כחייל מצטיין.

 

במה עוסק המחקר שלך ומה תרומתו לטיפול בסרטן?

הצלחנו למצוא ולפתח טכנולוגית טיפול לסרטן על ידי שילוב רב תחומי של כימיה וחומרים, יחד עם ביולוגיה מולקולארית ואונקולוגיה. ניתן למרוח את הקומפלקס כמשחה על גבי גידולים חיצוניים או לתת אותו כטיפול מערכתי (פנימי) כהוא עטוף בקפסולה.

 

הפרויקט נתמך על ידי המדען הראשי, פוטנט, והראה פעילות אנטי-סרטנית מבטיחה בתרביות תאים. כעת אנו נמצאים במחקר במודל חיות.

 

מה משמעות המלגה עבורך? מה לא יכולת לבצע לולא המלגה?

המלגה כשמה היא – מלגת קיום בזכותה אני דוקטורנט חוקר במשרה מלאה. ללא המלגה לא היה סיכוי שאמשיך ללימודי תואר שלישי.

 

מה עוד חשוב שנדע עליך?

הייתי שמח להמשיך לפוסט-דוקטורט ולהביא רעיונות רבים שיש לי לידי ביטוי -  הלכה למעשה

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>