יפעת נפתלי

תחום: דיני אמון

מחלקה: הפקולטה למשפטים

חשיבות המחקר: חיזוק תחום דיני האמון במשפט הישראלי

המלגה: מאפשרת לי לשהות יומיום בסביבה אקדמית מעשירה 

יפעת נפתלי

למדתי לתואר שני במשפטים בלונדון, וסיימתי בהצטיינות. במהלך לימודיי נחשפתי לתחום ייחודי שצמח במשפט האנגלי, והתפשט למדינות רבות: דיני אמון. גיליתי נושא מרתק, הנוגע לרבים מתחומי חיינו - החל מיחסי האמון שבין רופא לחולה, וכלה בחובת האמון המתקיימת בין חברה מסחרית לבין הדירקטורים שלה. מנגד, מצאתי שהמחקר התיאורטי בתחום עודנו לוקה בחסר, על אף חשיבותו הרבה; ובעיקר – הבנתי שבישראל דיני האמון עדיין אינם מפותחים דיים, ואינם זוכים לתשומת הלב הראויה במחקר המשפטי. ומכיוון שאני סקרנית מלידה, בחרתי בתחום הבלתי מוכר יחסית לעבודת הדוקטורט שלי.

 

בעבודתי אני בוחנת את ההיבט התיאורטי של דיני האמון, ובמקביל אני סוקרת את האופן שבו הם מיושמים במדינות שונות - אנגליה, אוסטרליה, ארה"ב, קנדה וישראל – שמערכות משפט שלהן מבוססות על מורשת המשפט הבריטי (המשפט המקובל, Common Law). אני מתעניינת במיוחד במקרים בהם התקבלו הכרעות שונות במקרים דומים, שכן אלה עשויים להאיר היבטים מעניינים, ולהוביל להבנה מלאה ומעמיקה יותר של התחום כולו. בשורה התחתונה, אני מקווה ומאמינה שחקר דיני האמון עשוי לתרום תרומה חשובה למשפט בפרט ולחברה בכלל, ולסייע ביצירת חברה טובה יותר אצלנו בישראל.

 

באוניברסיטת תל אביב השתלבתי במרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים שבפקולטה למשפטים. במקום האיכותי והמיוחד הזה אני נהנית מחילופי רעיונות וידע עם קהילת חוקרים דינמית, פורייה ומפרה, שכוללת בין היתר מרצים אורחים מחו"ל ומומחים בינלאומיים מובילים. בזכות המלגה הנדיבה שקיבלתי מאגודת הידידים, אני נמצאת באוניברסיטה באופן קבוע, ומפיקה את המירב והמיטב מהסביבה האקדמית המעשירה.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive