ארז מעין

תחום: מופעי רשת

מחלקה: אמנות התיאטרון, הפקולטה לאמנויות

חשיבות המחקר: תובנות לגבי מופעים מהסוג החדשני

המלגה: הפכה את הדוקטורט לאפשרי

ארז מעין

תמיד הייתי אדם של שילובים. של גם וגם. של צירופים לא שגרתיים. כילד חלמתי להיות טייס-רקדן, כזה שייצא מתא הטייס ויפיג בריקודם את השעמום של הנוסעים. בתיכון למדתי מדע לצד אמנות - ביולוגיה ותיאטרון. ולאחר שהשלמתי תואר שני בביוטכנולוגיה, במחלקה למדעי הצמח של אוניברסיטת תל אביב, עזבתי את עולם המדע ולמדתי משחק במשך שלוש שנים. היום אני אמן פעיל – בתיאטרון, במחול ובמופעי פרפורמנס ארט, ובמקביל חזרתי לאוניברסיטה, כדי לעשות דוקטורט בתיאטרון.

 

המחקר שלי מתמקד במופעים מהסוג החדש, המוגשים ברשת האינטרנט, במרחב הווירטואלי, וכן בפערים בינם לבין מופעים שמתקיימים בעולם הפיזי, אל מול קהל הנוכח במקום בגופו. הוא עוסק בשאלות מרתקות על שילוב בין צג להצגה, בין online ל-onstage, בתבניות הפעולה ובכללים האסתטיים של מופעי הרשת, בדימויים ובדפוסים, ובקשר עם הקהל האינטרנטי – שמערבב בין צפייה להשתתפות. בשורה התחתונה מציע המחקר התבוננות חדשה בסוגה המתהווה, החדשנית והדינמית של מופעי הרשת, וכן דרכים לגשר על הפער העצום בין המימד הפיזי למימד הווירטואלי בתחום אמנויות הבמה

 

באוניברסיטת תל אביב מצאתי תמיכה ופתיחות אינטלקטואלית נפלאה, שבזכותן אני יכול לעסוק בתחום בלתי מוכר, שרק מעטים בישראל עוסקים וחוקרים בו. חלק משמעותי מהתמיכה הוא המלגה מארגון הבוגרים, שלמעשה הפכה את כתיבת הדוקטורט לאפשרית. קשה לי לדמיין איך הייתי מקדם את המחקר בלעדיה.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive