דור לי-לו

תחום: מידע בשוק ההון

מחלקה: התמחות במימון, הפקולטה לניהול

חשיבות המחקר: תרומה לרגולציה איכותית בשוק ההון

המלגה: הדרך היחידה להתעמק במחקר ללא חשש

דור לי-לו

מאז שלמדתי לדבר אני שואל "למה?". תמיד רציתי להבין מה מניע בני אדם, מדוע הם מתנהגים כפי שהם מתנהגים, ובין היתר תהיתי כיצד הם מגיבים לתמריצים (בעיקר כשמדובר בכסף...). אני אוהב לנתח מצבים והתנהגויות באופן לוגי, באמצעות כלים אנליטיים, ובסופו של יום, חשוב לי מאוד להרגיש שגם אני משפיע, ושלמעשיי יש משמעות עבור אחרים.

 

המחקר שלי עוסק במצבים שבהם שחקנים שונים בשוק ההון מחזיקים באינפורמציה שונה.  במילים אחרות: מה קורה כששחקנים מסוימים בשוק מחזיקים במידע שאינו עומד לרשותם של שחקנים אחרים? במסגרת עבודתי אני בוחן כיצד מצבים אלה (המתאפיינים באסימטריה של מידע) משפיעים על קבלת ההחלטות של השחקנים השונים – בנוגע להשקעות, לדירוגי האשראי, לבחירת ערוצי מימון וכד'; ומנגד: מה גורם למנהלים בשוק לחשוף או להסתיר מידע? ועוד: מה וכיצד ניתן ללמוד ממחירי המניות, ועד כמה המחירים הללו משקפים מידע אמיתי על החברות עצמן? אני מקווה שהמודלים שאני מפתח יתרמו להבנת הכוחות הכלכליים הפועלים בשוק, ובכך יסייעו לרגולטורים ליזום תקנות וחוקים מושכלים.

 

באוניברסיטת תל אביב פגשתי הרבה אנשים מוכשרים ומצליחים שעוסקים בתחום שלי, ומוכנים לייעץ ולעזור. יש כאן תחושה של פרגון וחופש, וסביבה אקדמית המאפשרת לי לבטא את היצירתיות שלי בצורה הטובה ביותר. במקביל, המלגה מאפשרת לי לקיים את אורח חיי הצנוע, בעודי מקדיש את כל מאמציי ועתותיי למחקר.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive