נשיא חדש לאוניברסיטת תל אביב פרופ' אריאל פורת

פרופ' אריאל פורת היה שותף בתכניות חברתיות אחרות שפעלו בקמפוס כדוגמת 'אוניברסיטה בעם' ואף ייסד והוביל את תכנית הקבלה לתלמידים מצטיינים מהפריפריה

פרופ' אריאל פורת
"אעשה הכל על מנת להוביל את האוניברסיטה לשיאים חדשים"

פרופ' אריאל פורת סיים תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ולאחר מכן השלים את התואר השלישי במסלול הישיר לדוקטורט. את הפוסט דוקטורט עשה באוניברסיטת ייל. נושאי המחקר שלו הם: דיני חוזים, דיני נזיקין וניתוח כלכלי של המשפט.

 

פרופ' פורת הוא בעל קתדרה באוניברסיטת תל אביב ובעל קתדרה של פרופסור אורח באוניברסיטת שיקגו. הוא שימש אף כפרופסור אורח באוניברסיטאות רבות ויוקרתיות בעולם, כדוגמת: סטנפורד, NYU, קולומביה, ברקלי, וירג'יניה וטורונטו. על הצטיינותו המחקרית זכה בפרסים רבים, בהם פרס א.מ.ת וכן פרס חשין, פרס צלטנר ופרס זוסמן. פרופ' פורת הוא חבר באקדמיה הלאומית למדעים.

 

בשנים 2002-1998 שימש פרופ' פורת כראש מרכז-על צגלה למחקר רב תחומי של המשפט. במסגרת זו, ייסד את כתב העת Theoretical Inquiries in Law, המדורג ככתב העת המשפטי הראשון בעולם מחוץ לארה"ב.

 

בשנים 2006-2002 כיהן כדקאן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, שהפכה בשנים אלה לפקולטה בינלאומית ורב-תחומית. בין היתר, ייסד פרופ' פורת שתי תכניות לתואר שני בינלאומיות, אחת משותפת עם אוניברסיטת ברקלי והשנייה עם אוניברסיטת נורת'ווסטרן. כן הקים תכניות רבות לחילופי סטודנטים עם בתי הספר למשפטים הטובים בארה"ב.

כדקאן, פרופ' פורת ייסד והוביל את תכנית הקבלה לתלמידים מצטיינים מהפריפריה, שיושמה לאחר מכן באוניברסיטה כולה, ואף היה שותף בתכניות חברתיות אחרות שפעלו בקמפוס כדוגמת 'אוניברסיטה בעם'.
 

הנשיא הנכנס מחליף בתפקיד את פרופ' יוסי קלפטר, שסיים שתי קדנציות כנשיא אוניברסיטת תל אביב.

לדבריו של פרופ' אריאל פורת "זכות גדולה נפלה בחלקי לעמוד בראש מוסד מפואר כל כך כמו אוניברסיטת תל אביב. עם זאת, לצדה של זכות זו מוטלת עלי גם אחריות כבדה – כלפי סגל האוניברסיטה ותלמידיה וכלפי החברה בישראל. אני גאה ליטול על עצמי אחריות זו. אעשה הכל על מנת להוביל את האוניברסיטה לשיאים חדשים".

ידיעות נוספות בנושא

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive