מרינה אלפו

תחום: מחלות נוירולוגיות

מחלקה: גנטיקה מולקולרית של האדם וביוכימיה, הפקולטה לרפואה

חשיבות המחקר: תרומה להבנת המחלה הגנטית Ataxia Telangiectasia

המלגה: מאפשרת לי לחסוך למען משפחתי 

מרינה אלפו

החלום שלי מאז שהייתי נערה הוא להיות רופאה נוירולוגית. לאחר שלא התקבלתי ללימודי רפואה, בחרתי בביולוגיה כ'קרש קפיצה', אך לא ויתרתי על היעד הסופי. לכן, כשהחלטתי לכתוב דוקטורט, בחרתי במעבדה ובנושא שקשורים לנוירולוגיה. לאחר שאסיים, אמשיך ללימודי הרפואה המיוחלים.

 

במסגרת עבודתי לתואר שלישי אני חוקרת מחלה גנטית קשה ששמה Ataxia Telangiectasia, שגורמת לניוון עצבי, ואין לה כיום כל טיפול יעיל. החולים במחלה עלולים לסבול, בין היתר, מתסמינים כמו התנוונות המוח הקטן האחראי על המערכת המוטורית, חוסר שיווי משקל, חוסר קואורדינציה, חולשת שרירים, תנועות בלתי רצוניות של העיניים ועוד. ידוע כי המחלה נגרמת על ידי מוטציות בגן הקרוי atm, אך נכון להיום המחקר העולמי בנושא אינו מתקדם, מכיוון שאין למחלה חיית מודל. המשימה שלי היא ליצור חיית מודל מתאימה, שתסייע להבנת מנגנוני המחלה, ותפתח צוהר לפיתוח טיפולים בעתיד.

 

בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אבי מצאתי תנאים אופטימליים ללימודים ולמחקר, מעבדה מתקדמת וחוקרים הפתוחים לחילופי רעיונות וידע ולשיתופי פעולה. בזכות המלגה אני יכולה להשקיע 100% מזמני במחקר, ובו בזמן לחסוך למען משפחתי, ולמען ילדנו הראשון שייוולד בקרוב.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive